İletişim Bilgileri

Prosesmarket

  • Yetkili Kişi: Caner Albayrak
  • Telefon numarası: +90 (533) 492-16-46
  • Adres: tuzla, tuzla, İstanbul, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
AYVAZ DIP BLOF VE YUZEY BLOF SISTEMLERI

AYVAZ DIP BLOF VE YUZEY BLOF SISTEMLERI

dib blöf sistemleri
sipariş alınır, 2 gün
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: Caner Albayrak
  • Telefon numarası: +90 (533) 492-16-46
  • Adres: tuzla, tuzla, İstanbul, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Yüzey Blöf ve Dip Blöf Sistemleri

Geçirmiş olduğu hazırlık evrelerine karşın kazan içindeki suyun doğru terbiye edilmesi sağlanamadığında, buhar üretimi neticesinde su içindeki çözünmeyen maddelerin (TDS) yoğunluğu artar. Böyle bir durumda belirlenen limitler aşıldığında kazan ve buhar hatları zarar görebilir. Bu zararlar ekipmanlar üzerinde arızalar oluşturabildiği gibi, buhar ile birlikte sürüklenip kondensin iletkenliğini artırarak enerji kaybına da yol açarlar. Buhar üretiminde kazanda ve buhar hatlarında oluşan bu maddeler (Genel olarak kalsiyum ve magnezyum tuzları), optimum TDS seviyesini sağlayabilmek amacıyla, kazandan çeşitli yollarla uzaklaştırılırlar. Bu işleme BLÖF ETMEK denir.

Blöf işlemi iki farklı şekilde yapılır. Bunlar:
1 – Yüzey blöf işlemi
2 – Dip blöf işlemi

1 – Yüzey Blöf İşlemi:
İstenmeyen maddeler sıvı fazda; diğer ifade ile kazan dibine çökmemiş, su içinde erimiş şekilde ise; YBS-10 Yüzey Blöf Sistemi ile yüzeyden yapılan blöf işlemi sayesinde sistemden otomatik olarak tahliye edilirler.

YBS-10, 1 adet İletkenlik Sensörü, 1 adet Transmitter, 1 adet Kontrol Vanası, 1 adet PID Kontrolör ve Kontrol Panosundan oluşmaktadır.

Talep halinde, ENERJİ GERİ KAZANIM SİSTEMİ için YBS-10’ a ek olarak 1 adet Plakalı Isı Eşanjörü ve 1 adet Sirkülasyon Pompası da eklenebilir. Isı geri kazanım sistemli YBS-10, işletme şartlarına bağlı olarak, yatırım maliyetini çok kısa süre içinde amorti edebilmektedir.

2 – Dip Blöf İşlemi:
İstenmeyen maddeler katı durumda kazan suyu dibine çöktüklerinde sistemden DBV-10 Dip Blöf Vanası ile tahliye edilirler. DBV-10, 1 adet zaman ayarlayıcı (Timer), aktüatörlü komple paslanmaz çelik üç parçalı bir küresel vana ve pnömatik aktütör ve selenoid vanadan oluşmaktadır.

Yüzey ve Dip Blöf İşlemlerinin Avantajları:
1 – Kazan emniyetinde ve verimliliğinde artış
2 – Otomatik blöf ile işçilikten tasarruf
3 – Her türlü buhar kazanı için uygunluk

YBS-10 İle Yüzey Blöfünün Enerji Geri Kazanımı:
İstenilen TDS değerlerine bağlı olarak otomatik kontrol vanası ile yapılan yüzey blöf işlemi gerekli donanımlar sağlandığında, blöf ile alınan doygun suyun, plakalı ısı eşanjörü yardımıyla kazan besleme suyunun ısıtılması ile ENERJİ TASARRUFU sağlanmış olur.

YBS-10 Yüzey Blöf Sistemi
Kazandaki toplam erimiş katı madde seviyesinin (TDS) otomatik kontrolunun yapılmasını sağlar. Blöf işleminin otomatik olarak yapılması ile enerji tasarrufu sağlar. Talep edildiğinde daha yüksek enerji tasarrufu için ENERJİ GERİ KAZANIM SİSTEMİ ile donatılarak, yakıt tüketiminde %5 – %10 oranında tasarruf sağlanır. TDS değerlerinin ayarlanması için kullanılan kazanın üreticisine danışılması tavsiye edilir.

DBV-10 Dip Blöf Vanası
DİP BLÖF işleminin ayarlanan zaman aralıklarında otomatik olarak yapılmasını sağlar.

Basınç Değerleri:
Maks. 16 bar’ a kadar

Çalışma Sıcaklığı:
Maks. çalışma sıcaklığı 150 ºC

Uygulama
-Buhar kazanları

Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Diğer güç kaynakları ve enerji sektörü
Oluşturma tarihi: 07.10.2011 09:18
Düzenleme tarihi: 18.09.2014 10:45